Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o bižuterii

23. 10. 2009

 

 Jak pečovat o šperky?

Kosmetika (krémy, parfémy, laky na vlasy či make-up)´– narušují a poškozují povrchové úpravy bižuterie. Pokud se chystáte použít výše uvedené produkty, bižuterii si připněte až po jejich použití.

Při oblékání si připněte bižuterii jako poslední věc. Naopak při svlékání sundejte bižuterii jako první.


Řetízky, náramky a náušnice se mohou zachytit o látku a poničit jak látku, tak i bižuterii., případně způsobit poranění. Vždy proto slaďte typ bižuterie s oblečením (např. síťované tričko nesnese bižuterii z drátků a řetízků).


Důležité je i odpovídající uložení bižuterie – náhrdelníky a náramky na stojánek nebo háčky, ostatní do vhodných boxů. Nejlépe v tmavém prostředí.

 

Neponechávejte si bižuterii při koupeli ve vaně a ve sprše, nenoste ji do bazénu ani do moře. Taktéž není vhodné vlhké prostředí typu sauny a podobně. Koupelové oleje stejně jako chlór a sůl bižuterii poškozují. Šperky nejsou chráněny proti vodě, nemají speciální povrchovou úpravu.

 

Před spaním si bižuterii vždy sundejte.

Neponechávejte dočasně odloženou bižuterii na přímém slunci. Barvy mohou vyblednout a nebo může dojít k poškození výrobku. 

Bižuterii při práci odkládejte, prodloužíte tím její životnost. Není vhodné s bižuteríí uklízet, mýt nádobí či psát na klávesnici (bižuterie se může otírat o stůl či do něj narážet a tím se poškodit).

 

Zdroj: http://www.bizuterie-skritek.cz/content/6-pece-o-sperky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aha,aha

(Evelin, 26. 10. 2009 12:44)

Tak jsem zase o něco chytřejší!

Njn...

(Pansy♥SB♥, 25. 10. 2009 17:13)

No jo no... Tak to se nedivím, že mi to koroduje:D