Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šperky dle typu ženy

30. 9. 2009

Výběr šperků je velmi důležitý a dokáže podtrhnout nebo zničit celkový dojem.

 

JaroObrazek   

Jarní typ

Šperky typické pro tento barevný typ by měly být jemné a něžné, jako je on sám. Ovšem co musí oželet na mohutnosti a velikosti šperků, může si vynahradit v barevnosti. Sytá tyrkysová, žlutý topas, modrý safír nebo zlatavý jantar vypadají v ladění jarního typu velmi hezky. Také šperky z korálů nebo rohoviny smetanového odstínu, případně stejně zbarvená umělá hmota působí velmi přirozeně a zajímavě. Pokud jde o zlato, hodí se jeho teplé odstíny - žluté nebo načervenalé, nemělo by být bílé, stejně jako by ženy jarního typu neměly volit stříbrné šperky. Perly by měly mít odstín krémově bílý nebo nažloutlý.

                                                                         LétoObrazek                                                                                                        

 

Letní typ

Letní typ je, pokud jde o šperky, ušlechtilost a noblesa sama, zvláště vhodné jsou stříbrné šperky s matným nádechem až dočerna, ať nové nebo staré s patinou. Z barev jsou vhodné chladné a nepříliš výrazné odstíny. Velmi dobře vypadají jasné rubíny a granáty, zelený jadeit s modrým nádechem, jemně modrý akvamarín, ale i šedozelený achát. A jako stvořené jsou pro letní typ i diamanty a narůžovělé nebo šedé perly. Ani zlata se ženy tohoto typu nemusejí odříkat, jeho bílá nebo chladně červená varianta působí velmi čistě a dokonale.

 

 PodzimObrazek                                                                       

Podzimní typ

Dřevo, rohovina, jantar, kůže, kostěné šperky či ozdoby z peří působí v ladění podzimního typu přirozeně a harmonicky. Ženy tohoto typu mohou zvolit i objemné a mohutné šperky, ovšem pouze v jemnějším barevném ladění, aby tyto doplňky nepůsobily příliš křiklavě a nepotlačily barvy oděvu. Zlatě žluté topasy, červené korály, žlutozelené jadeity, teplé acháty, to jsou minerály ladící s barvami podzimu. Podzimní typ nic nezkazí jakýmkoli zlatem v teplých odstínech, ovšem stříbru a bílému zlatu by se měl vyhnout. Velmi zajímavě ale naopak působí měď a bronz.

 

 ZimaObrazek                                                                   

 

 

Zimní typ

Nápadnost a extravagance, to jsou synonyma pro šperky zimního typu. Je jako stvořený pro vše velké, třpytivé a blýskavé - diamanty, štrasy, krystaly a brilianty, předimenzované, výrazné náramky či náušnice působí na ženách zimního typu vyloženě draze, ať už jsou z drahého kamene nebo z plexiskla. Všechny drobné, jemné a filigránské šperky působí na zimním typu fádně, zatímco tmavé odstíny černého onyxu, jantaru, zeleného jadeitu nebo rudý rubín získají ještě více na kráse a dokonalosti. Jedna řada perel nestačí - vždy by jich mělo být víc, nejlépe vyniknou bílé, šedé nebo ušlechtilé černé. Z drahých kovů jsou nejvhodnější bílé zlato, platina, velmi vhodné je stříbro - černé nebo naopak velmi lesklé.

                                                                                                                                                                        

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář