Jdi na obsah Jdi na menu
 


Platnost receptu

11. 9. 2008

 

Jak dlouho platí recepty?

 

Častým dotazem je platnost lékařského předpisu. Dle vyhlášky č.54/2008 (včetně novel) o způsobu předepisování léčivých přípravků, údajích uváděných na lékařském předpisu a o pravidlech používání lékařských předpisů je doba platnosti lékařských předpisů následující: 

 § 14
Doba platnosti lékařských předpisů


(1) Recept s předepsanými
a) antibiotiky a antimikrobiálními chemoterapeutiky platí nejdéle 5 kalendářních dnů počínaje dnem jeho vystavení, pokud nejde o léčivé přípravky pro místní použití,
b) ostatními léčivými přípravky platí 14 kalendářních dnů, neurčí-li předepisující lékař jinak, počínaje dnem jeho vystavení.

(2) Recept s předepsanými léčivými přípravky, jejichž výdej se má opakovat, platí 6 měsíců, nestanoví-li předepisující lékař jinak, počínaje dnem jeho vystavení, nejdéle však 1 rok.

(3) Recept vystavený pohotovostní službou, včetně stomatologické a ústavní, platí nejdéle 1 kalendářní den následující po dnu jeho vystavení.

(4) Žádanka na léčivé přípravky obsahující omamné látky nebo psychotropní látky platí nejdéle 14 kalendářních dnů počínaje dnem jejího vystavení.

Ustanovení o době platnosti receptu se vztahuje i na výpis z receptu, doba platnosti výpisu z receptu se počítá ode dne jeho vystavení.

SHRNUTÍ:
Obecně recept platí 14 dní, recept na antibiotika 5 dnů a recept z pohotovosti 1 den.

Zdroj:  http://otazky.apatykar.cz/otazka-46/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: platnost receptu - antikoncepce

(Džeina - admin, 9. 9. 2010 17:43)

Tato vyhláška asi již neplatí. Omlouvám se za staré informace. Našla jsem nové údaje týkající se platnosti na těchto stránkách http://www.nova-lekarna.cz/index.php?nid=3385&lid=CZ&oid=405584.

platnost receptu - antikoncepce

(Sluková Kristina, 9. 9. 2010 15:17)

Dobrý den,
platí stále výše uvedená vyhláška? nebo došlo ke změně.

děkuji

Sluková

Re: platnost receptu

(Džeina - admin, 23. 2. 2010 23:07)

Omlouvám se, ale nemám jiné znalosti týkající se platnosti receptu, než které jsou uvedené v tomto článku. Prosím obraťte se na odborníky. Děkuji.

platnost receptu

(Rolfova, 23. 2. 2010 12:41)

Chtěla bych se zeptat,jak dlouho plati recepis s těmito leky-GUTRON 2.5MG a FLUDROCORTISON SQUIBB POR TBL NOB.Mnohokrat děkuji Rolfova